Dzień Edukacji Narodowej 2018

Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 10.10.18 r. i miała niezwykle żywiołowy charakter. Na początku na scenie pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z kl. 5a i 5c, która wykonała nowoczesny układ taneczny, rozgrzewając publiczność już od pierwszych minut programu.

Chwilę potem zapewniono widzom kolejne atrakcje, gdyż występ swój zaprezentował szkolny zespół muzyczny „Jedynka pod prądem”. Dach sali gimnastycznej zdawał się unosić ku górze od mocnego, rockowego brzmienia. Warto podkreślić w tym miejscu, że młodzi muzycy zaprezentowali autorskie piosenki.

Akademię urozmaiciły scenki kabaretowe i popisy wokalistów oraz tancerzy. Przybyłym gościom, wśród których znaleźli się emerytowani pracownicy szkoły, Przewodniczący Rady Miasta oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji: MP nr 13 oraz Filii nr 8 Biblioteki Miejskiej, wręczono drobne upominki-płyty z nagraniem w wykonaniu uczniów „Jedynki” oraz jabłuszka.
Po zakończeniu akademii goście udali się na poczęstunek.