Dzień Kropki - Dot Day

15 września 2017 roku w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Świętowaliśmy na lekcjach matematyki w klasach. A co to za święto i skąd się wzięło? Właśnie tego dnia czyli 15 września 2003 roku do amerykańskich księgarni trafiła książka pod tytułem „The Dot”. To niepozorna książka opowiadająca historię dziewczynki imieniem Vashti, która nie wierzy we własne możliwości. Książka została przetłumaczona na wiele języków oraz napisana alfabetem Braille'a.

Historię Vashti można obejrzeć pod adresem:https://www.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo lub od tego roku roku przeczytać także w języku polskim. W naszej szkole podczas tego dnia poznawaliśmy alfabet Braille'a, rozwiązywaliśmy zadania zapisane w kropkach i tworzyliśmy własne projekty kropek, które później ożywały w aplikacji Quiver. Oto kilka zdjęć: