Imieniny Marszałka

19 marca 2018 r. to dzień imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, w tym roku obchodzony w setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej szkole braliśmy tego dnia udział w dwóch imprezach patriotycznych.

Uczniowie w klasach przygotowali się do akcji ”Wąsy Marszałka” – kto tego dnia nosił wąsy podobne do „Dziadka” Piłsudskiego, nie był pytany na lekcjach. Skutek akcji był znakomity – uczniowie przybyli na zajęcia ze wspaniałymi wąsami – jak pokazują nam zdjęcia, byli tacy, którzy mieli prawdziwe wąsy. Celem tej zabawy, która odbyła się we wszystkich częstochowskich szkołach, było uczczenie imienin Marszałka z humorem, w sposób zabawowy – jej koordynatorem był Grzegorz Basiński – nauczyciel historii. Autorem świetnego plakatu reklamującego akcję w całym mieście jest Eliza Kalafut – nasza Pani od plastyki.

Poczet sztandarowy i delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach imienin Marszałka na Placu im. W. Biegańskiego – byliśmy ich współorganizatorem.

Patryk Dobrowolski – uczeń klasy IVa, przygotowany przez Panią Renatę Karoń – nauczyciela języka polskiego w naszej szkole - popisał się świetną deklamacją przed zebranymi na Placu za co otrzymał wielkie brawa.