Jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów!

Obecny rok szkolny został ogłoszony, przez Minister Edukacji Narodowej, Katarzynę Hall, Rokiem Odkrywania Talentów. Jak mówiła minister: odkrywanie i rozwijanie zdolności, pasji oraz talentów jest niezwykle ważnym, choć dotychczas niedocenianym zadaniem systemu edukacji. Dzisiejszy dzień tzn. 21 marca został ustanowiony Dniem Talentów w polskich szkołach.
W naszej szkole odbyła się uroczystość nadania w roku szkolnym 2010/2011 tytułu Szkoły Odkrywców Talentów. Witając wiosnę prezentowaliśmy talenty i umiejętności wychowanków naszej szkoły. Nasza szkoła została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów znajdującej się na stronie internetowej

Podczas imprezy odsłonięto tablicę „Szkoła Odkrywców Talentów”. Tytuł ten przyznała szkole Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall za odkrywanie, promocję i wspieranie uzdolnień dzieci i młodzieży.  Akademię, prezentującą utalentowanych uczniów szkoły uświetnili swoją obecnością Pani Wizytator Delegatury KO w Częstochowie Władysława Tkaczyk, Pan Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Piotr Bilnik oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.
Przyznanie tego tytułu zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodzież i nauczycieli szkoły, ponieważ od wielu lat realizowane są tutaj różnorodne zajęcia pozalekcyjne, które dają dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. Swoje pasje i uzdolnienia mogą rozwijać m. in. podczas zajęć: koła informatycznego, plastycznego, matematycznego, dziennikarskiego, historycznego, przyrodniczego, modelarskiego. Talenty sportowe odkrywane są podczas zajęć sportowych takich jak: koszykówka chłopców, koszykówka dziewcząt, akrobatyka sportowa. Uzdolnienia wokalno-taneczne doskonalone są w Zespole Tańca Nowoczesnego „Jedynka”, natomiast literacko-aktorskie na kole dziennikarskim oraz „Lekcjach twórczości”. Aby zostać Szkołą Odkrywców Talentów, należało wykazać się prowadzeniem trzech rodzajów zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów popartych znaczącymi sukcesami. SP nr 1 jest dumna, że od wielu lat realizuje kilkanaście różnorodnych form zajęć i może pochwalić się wieloma sukcesami rangi miejskiej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej a nawet międzynarodowej.
Podczas części artystycznej można zobaczyć było dzieci w prawdziwym żywiole artystycznym. Parada młodych talentów wypadła imponująco. Prezentowali się tancerze, akrobaci, dziennikarze, przyrodnicy i młodzi malarze. Zachwyt wzbudził wspaniały pokaz sprawności szkolnej reprezentacji koszykarzy - Mistrzów Częstochowy. Wśród talentów brylował siedmioletni Samuel. Jego pokaz tańca break dance nagrodzony był owacjami.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości