Nasza wycieczka na kresy

W dniach 05.05.2018 – 09.05.2018. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesującej wycieczce na Kresy, zorganizowanej i znakomicie przeprowadzonej przez ks. Ryszarda Umańskiego – któremu składamy gorące podziękowania za tak wspaniałą przygodę.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Zwiedzaliśmy takie miejsca jak: Olesko – miejsce urodzin Jana III Sobieskiego, Ławrę Poczajowską, Krzemieniec z jego sławnym Liceum i Muzeum Juliusza Słowackiego, Skałę Podolską pod którą wije się rzeka Zbrucz – wschodnia granica II Rzeczpospolitej, Okopy Świętej Trójcy i przedwojenna granica polsko – rumuńsko- rosyjska, Wiśniowiec – siedziba rodu Wiśniowieckich, Zbaraż, Twierdza w Chocimiu, miasto i zamek Kamieniec Podolski z grobem Jerzego Wołodyjowskiego, zabytki Lwowa oraz jego cmentarze: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich.

Nasi uczniowie zachowywali się zawsze wzorowo. Przekroczenie granicy ukraińsko – polskiej też było ciekawym przeżyciem… głównie tanecznym.
Opiekunami naszych uczniów byli: Paweł Malec – wicedyrektor naszej szkoły i Grzegorz Basiński – nauczyciel historii. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć.