Święto Szkoły 2017

24 maja obchodziliśmy Święto Imienia Szkoły. Wydarzenie to towarzyszyło obchodom Międzynarodowego Dnia Kosmosu i stanowiło podsumowanie całorocznej pracy poświęconej edukowaniu uczniów w tematyce związanej z imieniem szkoły.
Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości Święta Szkoły 2017

Działania, które do tej pory podjęto w „Jedynce” to: innowacja pedagogiczna „Noc pod gwiazdami”, podczas której uczniowie odbyli kosmiczne podchody, przygotowywali kosmiczną kolację, wykonywali aleję gwiazd, tworzyli rymowanki o zdobywaniu przestworzy oraz przeżyli seans filmowy w piżamach; drugim ważnym wydarzeniem był Kosmiczny Dzień Nauki.
W szkole odbyły się wówczas warsztaty budowania robotów oraz pokaz gwiazdozbiorów w specjalnie rozłożonej na sali gimnastycznej namiotowej kopule.
Święto Imienia Szkoły uczczono uroczystą akademią przygotowaną przez klasy piąte z pomocą koła teatralnego i chóru. Przedstawienie pt. „Gwiezdny pył” przybliżało tematykę związaną z powstaniem wszechświata-teorię wielkiego wybuchu. Popularyzowało także wiedzę o wybranych konstelacjach oraz osiągnięciach wybitnych ludzi – twórców i wynalazców. Całość urozmaicał taniec i śpiew.
Wielką atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia, a nawet sterowania łazikiem marsjańskim skonstruowanym przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Robot, który zajął 6 miejsce w międzynarodowych zawodach na tego typu konstrukcje, wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów. Chętni mogli nawet popróbować, jak steruje się taką maszyną.