Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w styczniu. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP.

W tym roku nasza szkoła brała udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy pieniądze, aby wesprzeć pomoc dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Ucznia zorganizował na terenie szkoły po raz pierwszy licytację gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabrakło pamiątkowych monet 26 akcji WOŚP-u.

Było wiele emocji oraz nietypowych przedmiotów licytacji. Dla uczniów miały one duże znaczenie np. licytowano karty – Dzień Bez Pytania, karta przełożenia sprawdzianu dla klasy, koło ratunkowe na sprawdzianie, sportowe przerwy na sali gimnastycznej, tydzień wybierania zabaw na w. fizycznym itp. Najciekawszą i bezcenną kartą licytacji była karta – Dzień Pełnienia Obowiązków Dyrektora Szkoły. Wylicytował ją uczeń Miklosz Małecki z klasy VI a za kwotę 70 zł.

W roli prowadzącego licytację wspaniale zaprezentował się Igor Mesjasz, przewodniczący samorządu uczniowskiego. Z licytacji uzyskaliśmy dużą kwotę tj. 1400 zł, która została przekazana od naszej szkoły.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom z całego serca za każdą przekazaną złotówkę na jakże wspaniały, szczytny cel.