X Konkurs na Wieczernikową Choinkę

21 grudnia o godz. 9.00 na Jasnej Górze rozpoczęła się dziesiąta edycja Konkursu na Wieczernikową Choinkę, którego organizatorami są: przeor klasztoru o. Marian Waligóra ze wspólnotą, Radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Częstochowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie ozdób i przystrojenie jednego wylosowanego drzewka.

Szkoła Podstawowa nr 1 również wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Motywy przewodnie dekoracji miały nawiązywać do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem roli Matki Bożej Królowej Polski i Jasnej Góry jako miejsca, o którym św. Jan Paweł II mówił, że „tu zawsze byliśmy wolni”.

Nasza choinka ma numer 17. Ubierały ją uczennice klas siódmych. Ozdoby: bombki wypełnione białym puchem, słoje drzewne z wymalowanymi na biało-czerwono samolotami, rakietami, balonami, to połączenie hasła konkursowego oraz elementów nawiązujących do patrona naszej szkoły – Zdobywców Przestworzy. Ikonę Matki Bożej samodzielnie wykonała jedna z uczennic, a na czubku drzewka zawisł latawiec w barwach narodowych z długim ogonem oplatającym gałązki świerku.

Najpiękniej ozdobioną choinkę wskażą w drodze losowania odwiedzający Jasną Górę. Głosowanie potrwa od 25 grudnia 2017r. do 1 stycznia 2018 r. Chcąc zagłosować na nasze drzewko, należy udać się do Wieczernika i oddać swój głos do urny.

Link: http://niedziela.pl/artykul/32892/Choinki-na-Jasnej-Gorze-przystrojone-w