Festyn szkolny 2017

W tym roku szkolnym zbliżające się zakończenie zajęć dydaktycznych oznaczało wspaniałą rodzinną zabawę na boisku szkolnym. Festyn, zorganizowany z okazji oficjalnego otwarcia bieżni przy naszej szkole sfinansowanej z funduszu budżetu obywatelskiego, przyciągnął duże grono uczestników. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Dzielnicy „Tysiąclecie”.

Na plan pierwszy zabawy wysunęły się, jak przystało na otwarcie obiektu sportowego, zabawy i zawody sportowe - wśród nich biegi, biegi przez płotki, skoki w workach, rozgrywki piłkarskie oraz rzucanie do celu balonami z wodą. Ostatnia konkurencja pełniła funkcje chłodzące, gdyż szczęśliwie w czasie imprezy dopisała piękna pogoda.

Równie ważna jak emocje sportowe okazała się rywalizacja na festynowej scenie, gdzie wspaniale prezentowali się uczniowie obdarzeni różnorodnymi talentami. Wystąpili: tancerze, instrumentaliści, wokaliści, ale także sportowcy, którzy zaprezentowali oryginalne pokazy-karate i jazdy na deskorolce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale - „Talent Jedynki 2017”.

Gwiazdą festynu okrzyknięto przewodniczącego samorządu uczniowskiego - Igora Mesjasza. Jego konferansjerka podczas zabawy „Mam talent” wzbudziła powszechne uznanie.
I miejsce w konkursie zajęła Paulina Tomalska, II miejsce Zofia Jaszczyk, III miejsce Nicola Wysocka, a nagrodę publiczności otrzymała Patrycja Kula.

W organizację festynu aktywnie zaangażowała się Rada Rodziców. Szczególnym wkładem wyróżnić należy państwa Frączek i firmę Ceramiks oraz panią Alicję Jamrozy. Ufundowali oni, przeznaczone do sprzedaży, przepiękne krzewy i rośliny ozdobne, a także nagrody do rozlosowania podczas loterii fantowej.
Pani Całusińska zorganizowała balony z wodą, a pani Kościelecka nagrodę główną w loterii fantowej – wózek niemowlęcy, nosidełko i fotelik samochodowy. Mamy nadzieję, że służyć on będzie przyszłemu uczniowi „Jedynki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pieczenie domowych ciast.

Atrakcją pikniku były, jak co roku, dmuchańce, trampoliny, wata cukrowa, lemoniada i przepyszne ciasta. Uczniowie mogli zagrać w gry logiczne i zręcznościowe z nauczycielami.
Zorganizowano też kącik gastronomiczny ze swojskimi smakołykami.

Punktem kulminacyjnym spotkania była loteria fantowa. Mamy nadzieję, że kolejne pikniki szkolne będą równie udane jak tegoroczny.