Ciekawe wycieczki szkolne

Z wizytą w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

30 maja bieżącego roku klasy 5a i 5b udały się do Krakowa na interesującą wycieczkę. Jak na szkołę imienia Zdobywców Przestworzy przystało obok tradycyjnie zwiedzanych w królewskim mieście Wawelu, starego miasta i Sukiennic uczniowie odwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie obejrzeć można było oryginalne maszyny z czasów I i II wojny światowej i późniejsze: samoloty, szybowce, śmigłowce i motoszybowce, umundurowanie pilotów, a nawet zaaranżowane w stylu epoki hangary oraz bar lotniczy.
Wycieczka zakończyła się w krakowskim eksperymentarium o nazwie Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Wielu uczniów twierdziło, że obiekt zrobił na nich większe wrażenie od warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Na pewno oba miejsca są bardzo atrakcyjne i godne polecenia.