Samorząd Uczniowski 2016/2017

Wiktoria Kupczak - klasa VI b, skarbnik, asystent pomocy

mgr Małgorzata Gąćkowska - opiekun SU

Zapraszamy na nasz Facebook

Wyniki Szkolnego Konkursu na najpiękniejszy strój Pani Wiosny:

I miejsce (26 pkt.) - Zosia Matuszczak klasa V b
II miejsce (11 pkt.) - Maja Świątek klasa VI a
III miejsce (10 pkt.) - Natalia Radłowska klasa VI b

Gratulujemy i czekamy do następnej wiosny!!!

Harmonogram działań Samorządu Ucznia na I semestr

• Wybory opiekuna oraz składu SU.
  • Rozpoczęcie działalności SU i samorządów klasowych.
  • Zebranie propozycji uczniów do planu pracy na nowy rok szkolny.
  • Opracowanie i zatwierdzenie planu pracy SU na bieżący rok szkolny.

PAŹDZIERNIK

• Rozprowadzanie „cegiełek” na rzecz Fundacji osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty’’ – reklama akcji na terenie szkoły, wyznaczenie osób do zbiórki pieniędzy.
  • Przygotowanie plakatu z życzeniami - obchody Święta Edukacji Narodowej.
  • Dyskoteka szkolna z konkursami z okazji Dnia Chłopaka.
  • Obchody Dnia Edukacji Narodowej – pomoc przy organizacji uroczystej akademii, zorganizowanie konkursu na wesoło o ulubionym nauczycielu.
  • Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania dla uczniów.
  • Kolorowy dzień miesiąca dniem bez pytania: X - żółty, XI - czerwony, XII - seledynowy neon,        I - różowy

LISTOPAD

• Dzień empatii i przyjaźni - przytul mnie dla uczniów z misiem – Dzień Pluszowego Misia
  •  „Góra Grosza”- reklama akcji, wyznaczenie osób odpowiedzialnych za zbiórkę pieniędzy, przeprowadzenie akcji „Góra Grosza” na terenie szkoły w wyznaczonym terminie, komisyjne przeliczenie pieniędzy, przekazanie zebranej kwoty Towarzystwu „Nasz Dom”
  • Dzień Wszystkich Świętych - zapalenie zniczy na grobach żołnierzy.
  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości - przypomnienie klasom o przyniesieniu kotylionów, zorganizowanie konkursu na najbardziej udekorowaną kotylionami klasę
  •  Andrzejki – wróżby w czasie przerw, kawiarenka.
  • Dyskoteka  andrzejkowa – przygotowanie wróżb i zabaw
  • Dzień Przyjaciela – życzenia przez szkolny radiowęzeł.

GRUDZIŃ

• Dzień bez pytania -dla uczniów w mikołajkowych czapkach
  • Wspólne ubieranie choinki na szkolnym holu, wykonanie łańcucha życzeń przez klasy 4-6 i udekorowanie nim całego łącznika.
  • Dzień św. Mikołaja – poczęstunek  słodkim lizakiem
  •  Konkurs klasowy na najładniejszą dekorację świąteczną.
  • Kiermasz bożonarodzeniowy – pomoc.
  • Boże Narodzenie - przekazanie życzeń nauczycielom oraz uczniom, wspólne kolędowanie.

STYCZEŃ

•  Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania,
  • Zabawa karnawałowa „W stylu wielkich gwiazd”.
  •   Przygotowanie skrzynki e- mailowej z informacjami i pomysłami dla SU od uczniów.
  • Pokazy talentów w czasie długich przerw i ogłoszenie castingu do konkursu ,, Mam Talent ”.

Mikołajki w naszej szkole i orszak Świętego Mikołaja

Samorząd zorganizował super dyskoteki w szkole: dyskoteka andrzejkowa i karnawałowa. Było bardzo dużo uczniów z klas III-VI. Wszyscy chętnie brali udział w licznych konkursach i zabawach. Było dużo emocji, śmiechu i miłych wrażeń. Zobaczcie sami naszą galerię wybranych zdjęć z dyskotek (oczywiście autorstwa szkolnego fotoreportera Michała Białasa-Najdek).

Zapraszamy do galerii zdjęć z dyskotek szkolnych

LUTY

•Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania, dla uczniów ubranych na czerwono,
•Dzień Zakochanych - Walentynki - przygotowanie i organizacja poczty walentynkowej, przypomnienie o czerwonych strojach.
•Przygotowanie ulotek dotyczących „Zasad bezpiecznego korzystania z Internetu”, wykonanie ścianki w technice plastycznej graffiti „Bezpieczny Internet” – uhonorowaniem Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.
•Ogłoszenie castingu do szkolnego konkursu ,,Mam Talent”.

MARZEC

• Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania, dla uczniów.
• „Dzień Otwarty” – pomoc przy organizacji zajęć pokazowych w szkole,
• Wykonanie gazetki okolicznościowej z okazji Dnia Kobiet.
• Szkolny Konkurs wierszyków pod hasłem „O kobietach i kobietkach”.
• Przygotowanie życzeń dla nauczycieli z okazji Dnia Kobiet
• Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło- prezentacja kolorowych strojów, konkurs na najbardziej oryginalny strój Pani Wiosny.
• Przygotowanie spotu reklamowego o naszej szkole – Krótki film o szkole (marzec-maj)

KWIECIEŃ

• Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania, dla uczniów, którzy przyniosą okulary słoneczne
• Przygotowanie rzeczy i dekoracji na kiermasz wielkanocny
• Pomoc przy sprzedaży na kiermaszu wielkanocnym
• Wielkanoc - okolicznościowa gazetka, pomoc przy organizacji kiermaszu świątecznego.

MAJ

• Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania, dla uczniów, którzy przyniosą owoc
• Przygotowanie dekoracji z okazji Dnia Dziecka,
• Udział pocztu sztandarowego w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
• Pomoc przy organizacji imprezy szkolnej Święta Szkoły - „Mam talent”,
• Dzień Matki- konkurs na najlepszy plakat z życzeniami dla mam,
• Przygotowanie wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018

CZERWIEC

• Dzień bez pytania - wylosowany wcześniej dzień w miesiącu, dniem bez pytania, dla uczniów, którzy przyjdą ubrani na żółto
• Pomoc w organizacji festynu szkolnego,
• Dzień Dziecka na sportowo – Turniej klas- włączenie się w przygotowania i organizację zabaw i konkursów,
• Podsumowanie pracy SU - przyznanie nagród za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności uczniowskiej.