Sport w szkole

W naszej szkole od lat prężnie działa Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia".

Działalność klubu w roku szkolnym 2012/2013

XXV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW

W dniu 07.12.2013 r. w hali Polonia w Częstochowie odbył się XXV Mikołajkowy Turniej Koszykówki Chłopców organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia” przy Szkole Podstawowej nr 1, Urząd Miasta Częstochowy i Dzielnicowy Ośrodek Sportu Szkolnego nr1.
Niemalże od początku funkcjonowania turnieju jednym z sędziów był Maciej Kowalik, zmarły w marcu 2013 roku, dlatego tegoroczny turniej został dedykowany z potrzeby serca właśnie jemu.

Organizator Paweł Malec dziękuje Urzędowi Miasta w Częstochowie, panom Rafałowi Kowalskiemu i Januszowi Dądeli za pomoc przy organizacji turnieju.
W turnieju uczestniczyły zaproszone drużyny chłopców rocznik 2001 i młodsi, w którym wzięło udział sześć zespołów grających w dwóch grupach 3-zespołowych systemem każdy z każdym. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w grupach, grały w finale o I miejsce. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach grały o III miejsce, a drużyny, które zajęły trzecie miejsce w grupach, grały o miejsce V.

Wyniki: DOSS 15 Częstochowa - UKS Olimpia/DOSS 1 Częstochowa 23:21 SP 13 Częstochowa - SP Starcza 14:55 SP Lubojna - SP Starcza 11:72 SP 13 - SP Lubojna 43:18 SP Kamienica Polska - UKS Olimpia/DOSS 1 Częstochowa 29:34 DOSS 15 - SP Kamienica Polska 55:7 Mecz o 5 miejsce: SP Lubojna - SP Kamienica Polska 25:35 Mecz o 3 miejsce: SP 13 Częstochowa - UKS Olimpia/DOSS 1 Częstochowa 15:44
Finał: SP Starcza - DOSS 15 Częstochowa 49:18

Ostateczna kolejność turnieju:
1. SP STARCZA
2. DOSS 15 CZĘSTOCHOWA
3. UKS „Olimpia”/DOSS 1 Częstochowa
4. SP 13 CZĘSTOCHOWA
5. SP KAMIENICA POLSKA
6. SP LUBOJNA

SKŁADY DRUŻYN:
SP STARCZA: Kosłoń Piotr, Ziora Jakub, Nowak Bartosz, Burkiet Jan, Kamiński Dominik, Żak Mikołaj, Pakulski Dawid, Drost Nikodem, Wasilewski Kacper, Burkiet Filip, Wasilewski Jakub, Rogacz Bartosz, opiekun: Grzyb Konrad
DOSS 15 CZĘSTOCHOWA: Iskra Wiktor, Pyrzyna Kacper, Ferenc Oskar, Witek Michał, Szyda Mateusz, Gruca Bartek, Beszczyński Maciej, Hura Wiktoria, Kopek Maja, Szymański Karol, opiekun: Pęczak Robert