Dzień Edukacji Narodowej 2019

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała miejsce w naszej szkole 8 października 2019r. Uczniowie klas 5a i 5b, pod kierunkiem pań Renaty Karoń i Iwony Pałęgi, przygotowali przepiękną uroczystość, by podziękować swoim nauczycielom i uhonorować emerytowanych pracowników szkoły.

Młodzi aktorzy, tancerze i muzycy przenieśli widzów w fantastyczny świat Małego Księcia i Róży. Poetycki spektakl oparty na motywach powieści Antoine de Saint Exupery`ego był niezwykle wzruszający. Przypomniał o roli przyjaźni, miłości oraz wartości nauki i dążenia do spełniania marzeń. Całość wzbogaciła bogata oprawa muzyczna i taneczna, którą przygotowali pani Justna Michoń i pan Jan Głowacki.
W rolę Małego Księcia wcielił się Jakub Mącznik, Róży-Oliwia Michalak, baranka- Jakub Gajęcki, zaś taniec solowy wykonała Paulina Tomalska.
Publiczność rozgrzał występ zespołu „Jedynka pod prądem”. Świetności wydarzeniu dodała znakomita dekoracja stworzona przez panią Elizę Kałafut oraz piękne kostiumy.
Gratulujemy wszystkim twórcom akademii.