Jesteśmy Szkołą Odkrywców Talentów!

Obecny rok szkolny został ogłoszony, przez Minister Edukacji Narodowej, Katarzynę Hall, Rokiem Odkrywania Talentów. Jak mówiła minister: odkrywanie i rozwijanie zdolności, pasji oraz talentów jest niezwykle ważnym, choć dotychczas niedocenianym zadaniem systemu edukacji. Dzisiejszy dzień tzn. 21 marca został ustanowiony Dniem Talentów w polskich szkołach.
W naszej szkole odbyła się uroczystość nadania w roku szkolnym 2010/2011 tytułu Szkoły Odkrywców Talentów. Witając wiosnę prezentowaliśmy talenty i umiejętności wychowanków naszej szkoły. Nasza szkoła została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów znajdującej się na stronie internetowej

http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow

Podczas imprezy odsłonięto tablicę „Szkoła Odkrywców Talentów”. Tytuł ten przyznała szkole Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall za odkrywanie, promocję i wspieranie uzdolnień dzieci i młodzieży.  Akademię, prezentującą utalentowanych uczniów szkoły uświetnili swoją obecnością Pani Wizytator Delegatury KO w Częstochowie Władysława Tkaczyk, Pan Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Piotr Bilnik oraz przedstawiciele środowiska lokalnego.
Przyznanie tego tytułu zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodzież i nauczycieli szkoły, ponieważ od wielu lat realizowane są tutaj różnorodne zajęcia pozalekcyjne, które dają dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. Swoje pasje i uzdolnienia mogą rozwijać m. in. podczas zajęć: koła informatycznego, plastycznego, matematycznego, dziennikarskiego, historycznego, przyrodniczego, modelarskiego. Talenty sportowe odkrywane są podczas zajęć sportowych takich jak: koszykówka chłopców, koszykówka dziewcząt, akrobatyka sportowa. Uzdolnienia wokalno-taneczne doskonalone są w Zespole Tańca Nowoczesnego „Jedynka”, natomiast literacko-aktorskie na kole dziennikarskim oraz „Lekcjach twórczości”. Aby zostać Szkołą Odkrywców Talentów, należało wykazać się prowadzeniem trzech rodzajów zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów popartych znaczącymi sukcesami. SP nr 1 jest dumna, że od wielu lat realizuje kilkanaście różnorodnych form zajęć i może pochwalić się wieloma sukcesami rangi miejskiej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej a nawet międzynarodowej.
Podczas części artystycznej można zobaczyć było dzieci w prawdziwym żywiole artystycznym. Parada młodych talentów wypadła imponująco. Prezentowali się tancerze, akrobaci, dziennikarze, przyrodnicy i młodzi malarze. Zachwyt wzbudził wspaniały pokaz sprawności szkolnej reprezentacji koszykarzy - Mistrzów Częstochowy. Wśród talentów brylował siedmioletni Samuel. Jego pokaz tańca break dance nagrodzony był owacjami.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości