Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczyste wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
09. 11.18 r. dokładnie o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję śpiewania czterech zwrotek hymnu polskiego. Zgromadzeni na sali gimnastycznej w odświętnych strojach z narodowymi symbolami w wielkiej powadze i z zaangażowaniem odśpiewaliśmy najważniejszą dla naszego narodu pieśń.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uroczysta akademia
Ostatnim akcentem szeregu działań patriotycznych w jakie zaangażowani byli uczniowie naszej szkoły była niezwykle podniosła i uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy czwartej. Przypomniane zostały najważniejsze momenty naszych dziejowych zmagań o wolność.

Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w role żołnierzy i legionistów przypominając o zasługach naszych przodków. Najbardziej sugestywnym był obraz uwięzionego, a następnie oswobodzonego orła, który wzbudził powszechne wzruszenie.

Piękna, nastrojowa muzyka zarówno współczesna jak i tradycyjnie patriotyczna w połączeniu z fantastycznym układem tanecznym z szarfami w barwach narodowych wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie o Józefie Piłsudskim oraz w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Moja Polska”.

Samorząd Uczniowski SP1 przeprowadził szkolny konkurs na plakat dla klas IV-VIII pod hasłem "O Tych, którzy walczyli o niepodległość Polski”. Każda klasa (przewodniczący lub zastępca) wylosowała postać historyczną na temat której wykonała plakat pod nadzorem wychowawcy. Plakaty wykonano z zaangażowaniem i z dużym wyczuciem estetyki. Ozdabiały hol szkolny podczas uroczystości szkolnych. Najlepsze prace zostały nagrodzone bonusem na przełożenie jednego, wybranego sprawdzianu.