Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

Dzień Niepodległości to czas szczególnej zadumy nad naszą historią, wspominania zasłużonych patriotów, przywoływania dawnych pieśni.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystej akademii

Podczas tegorocznej akademii było to możliwe za sprawą symbolicznego pociągu, który przewoził nas przez różne stacje dziejów Ojczyzny. Mijał przystanek niewoli, powstań, I wojny światowej, by wreszcie dotrzeć do upragnionej stacji o nazwie „Wolność”.

Ogromną radość, całej społeczności szkoły, sprawili przybyli na uroczystość dostojni goście: pan Juliusz Domagalski - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Częstochowski oraz pani Bogumiła Kulik - łączniczka Armii Krajowej z Powstania Warszawskiego. Uczniowie powitali ich i dziękowali gromkimi brawami. Jesteśmy dumni, że zaszczycili nas swoją obecnością.

Podczas akademii obecni byli także laureaci Międzyszkolnego Konkursu o Józefie Piłsudskim. Finałowi konkursu towarzyszyła ciekawa prezentacja multimedialna ukazująca różne miejsca związane z pobytem marszałka Piłsudskiego w Częstochowie.