Lekcje wychowania fizycznego

Nauczyciele wychowania fizycznego podczas zajęć starają się aby przebiegały one w sposób ciekawy i atrakcyjny dla dzieci i były dostosowane do ich możliwości i zainteresowań.
Lekcja wychowania fizycznego ma uczyć i bawić.
Kwadrant to gra zespołowa, która kształtuje podstawowe cechy motoryczne u dzieci, ale udowadnia też im, że do wspólnej zabawy i aktywnego spędzania czasu wolnego nie potrzeba zbyt wiele. Wystarczy miejsce np. boisko, kij do palanta i chęć graczy, a zabawa może być wspaniała. W kwadranta może grać każdy.
Świat się śmieje - Gimnastyka na wesoło! Gimnastyka jest dyscypliną sportu, która nie cieszy się wśród uczniów, a szczególnie chłopców, popularnością. Dzieci czują czasem lęk przed wykonywaniem określonych ćwiczeń gimnastycznych. Jednak w naszej szkole dzieci przekonały się, że może być świetną zabawą dla każdego, a zdobyta sprawność fizyczna daje dużo radości i powodów do dumy.

CIEKAWE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W OBIEKTYWIE