Zajęcia niezorganizowane

Uczniowie w naszej szkole mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań koszykówką. Ta dyscyplina sportu jest wiodąca w szkole. Uczniowie chętnie uczestniczą w treningach. A nasi absolwenci byli członkami kadry narodowej i kadry makroregionu śląskiego. Szkoła może poszczycić się bogatą historią związaną z tą dyscypliną sportu. Uczniowie startują w zawodach począwszy od rangi miejskiej do ogólnopolskiej.
Nauczyciele w naszej szkole podejmują także działania promujące inne dyscypliny sportowe, aby za wszelką cenę zachęcić uczniów do uprawiania sportu. W tym celu zostały zorganizowane na przełomie października i listopada 2013r. zajęcia z gry w piłkę nożną dla uczniów klas młodszych- Lekcje wychowania fizycznego z zawodnikami i trenerami piłkarskiego klubu SKRY CZĘSTOCHOWA oraz zorganizowane zajęcia jazdy konnej w stadninie koni.

Zgodnie z zainteresowaniami uczniów w szkole została utworzona Sekcja gimnastyki akrobatycznej. W tych zajęciach, o charakterze taneczno-gimnastycznym uczestniczą dziewczynki z klas 0-IV. Swoje umiejętności prezentują na scenie podczas uroczystości szkolnych i środowiskowych. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne występy i popisy akrobatyczne naszych gimnastyczek, które zachwycają wszystkich. Zajęcia cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem. Dzięki nim dzieci rozwijają swoje zdolności i realizują swoje pasje pod okiem nauczyciela.

• Lekcje z zawodnikami intrenerami Skrą-Częstochowa
  • Stadnina koni