Innowacje 2017/2018

Teatralnym krokiem przez Jurę - październik 2017 r.

Trzecia wycieczka w ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Teatralnym krokiem przez Jurę” już za nami. Tym razem uczniowie klas 6a i 6b udali się na wyprawę do Olsztyna.

Wycieczka rozpoczęła się od zdobycia szczytu Biakło, z którego rozpościera się przepiękny widok na okolicę. W trakcie wycieczki uczniowie poznawali organizmy zamieszkujące dawne morze jurajskie. Przetrwały one do naszych czasów w postaci skamielin. Kształty niektórych z nich odtwarzali „budując” rzeźby z własnego ciała. Odgrywali także pantomimę obrazującą życie w średniowieczu - obyczaje panujące na dworach, życie rycerzy, chłopów i rzemieślników. Uczestnicy wyprawy wysłuchali legend
o tajemniczej zapadni oraz Kacprze Karlińskim.

Tę ostatnią odegrali z podziałem na rolę. Nieplanowaną atrakcją było spotkanie stada owieczek pasących się pod szczytem ruin zamkowych. Wyprawę zakończyliśmy w lodziarni.

Szkoła pod gwiazdami

29 listopada miały miejsce wieczorne zajęcia wychowawczo-edukacyjne o nazwie „Szkoła pod gwiazdami”. Było to drugie tego typu spotkanie organizowane w naszej szkole.

W tym roku klasy 6a i 6b rozpoczęły wieczór od zabawy w chowanego. Dodatkowym utrudnieniem
w trakcie gry były zaciemnione korytarze. Uczniowie musieli radzić sobie używając latarek. Większość
z nich była świetnie wyposażona w czołówki. Kolejnym punktem programu była zabawa w popularny escape room, czyli pokój zagadek. Uczestnicy zabawy zamknięci byli w salach 34 i 35, z których wydostać się mogli po wykonaniu szeregu trudnych zadań - w większości o tematyce związanej
z imieniem naszej szkoły.

Odbyły się także wróżby andrzejkowe, gra edukacyjna „Wiedza o wszechświecie” oraz kolacja połączona ze słodkim poczęstunkiem. Stałym punktem programu okazała się bitwa na poduszki oraz tworzenie strasznych historii. Na samym końcu obejrzeliśmy film „Legendarne królestwo sów”.

Szkoła wieczorem nabiera nowego, wyjątkowego uroku - stwierdzali uczestnicy zajęć.